, Co z tą formą?

Przekładacie walkę o szczupłą sylwetkę na wrzesień? Już teraz warto rozpocząć przygotowania. Na początek dobra rada – nie walczcie, tylko spójrzcie na siebie bardziej przychylnym okiem. Dopiero potem planujcie i działajcie z głową!

Let’s face it. Jędrne pośladki, płaski brzuch i wyrzeźbiona sylwetka – tych efektów nie zapewni Wam żadna dieta, tylko systematyczne treningi. Od czego zacząć? O rozgrzewce optymalnej i pomysłach na ćwiczenia w plenerze, przeczytacie na blogu ziolove.pl we wpisach trenera personalnego Sergiusza Wojciechowskiego – tutaj i tutaj.

Co zrobić, by poprawiła się cera i nie mieć wzdętego jak balon brzucha? Warto wprowadzać zmiany nawyków żywieniowych. Ja jestem zwolenniczką małych kroków. Z doświadczenia wiem, że rzucanie w jednym tygodniu słodyczy, mąki, mleka, kawy i przechodzenie na dietę białkową do niczego konkretnego mnie nie doprowadziło.

Najpierw zrezygnujcie z 2-3 konkretnych produktów, do których macie wyjątkową słabość. I nie myślcie o tym, jak wielu rzeczy nie możecie jeść. Ja zmieniłam podejście na „o, kurczę, ile rzeczy mogę jeść”. Lista produktów sprzyjających schudnięciu albo po prostu utrzymaniu nienagannej sylwetki jest naprawdę imponująca.

A co pijecie? Ja piłam za dużo kawy. Teraz ograniczam się do jednej dziennie (bez mleka). Jak podkreśla Ann Gittleman w książce „ Plan wypłukiwania tłuszczu”, to dozwolone legalne oszustwo! 🙂

Zaczęłam pić też herbatki ziołowe. Dla wszystkich nieprzekonanych – odpowiednie zioła naprawdę poprawiają przemianę materii, wspomagają odchudzanie i oczyszczają organizm. Dzięki zawartości wielu substancji czynnych,  zapobiegają zaparciom i wpływają korzystnie na proces trawienia oraz pracę wątroby.

Jednak same herbatki ziołowe, tak jak ćwiczenia bez odpowiedniej diety, albo sama dieta bez ćwiczeń, nie wystarczą, by osiągnąć pożądany efekt!

Co zatem stoi na przeszkodzie, by wszystkie te elementy połączyć w jeden plan: treningi, zdrową dietę i picie herbatek ziołowych? Do dzieła!

Jakie herbatki wybrać? Te, które zawierają odpowiednio skomponowane zioła o udowodnionym działaniu np.

  •  miętę – łagodzi wzdęcia i poprawia trawienie;
  •  skrzyp polny – oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga metabolizm
  •  gwiazdnicę pospolitą – działa korzystnie w zaburzeniach trawiennych, wspomaga metabolizm.
  •  kłącze perzu – działa moczopędnie, obniża poziom tłuszczów i cholesterolu we krwi
  •  liść pokrzywy– poprawia ogólną przemianę materii, działa rozkurczowo i wzmacniająco.
  •  mniszek lekarski – reguluje proces trawienia i przemiany materii. Wpływa korzystnie na pracę wątroby. O mniszku i pokrzywie przeczytacie w moim starszym wpisie tutaj.
  • fiołek trójbarwny – oczyszcza organizm ze szkodliwych substancji, będących efektem ubocznym przemiany materii. Korzystnie wpływa na cerę i łagodzi stany zapalne skóry.

Odpowiednio dobrane zioła znajdziecie w ZIOLOVE ODCHUDZANIE i ZIOLOVE OCZYSZCZANIE, a także w herbatkach ADIPOSIN i VIOLAFLOS HERBAVIS.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Add to cart