[vc_row type=”full_width_background” full_screen_row_position=”middle” bg_image=”213″ bg_position=”center center” bg_repeat=”no-repeat” parallax_bg=”true” parallax_bg_speed=”medium” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”150″ bottom_padding=”150″ color_overlay=”#0a0a0a” overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”no-extra-padding” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/1″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_custom_heading text=”Historia” font_container=”tag:h2|font_size:45|text_align:center|color:%23ffffff” use_theme_fonts=”yes”][/vc_column][/vc_row][vc_row type=”full_width_content” full_screen_row_position=”middle” scene_position=”center” text_color=”dark” text_align=”left” top_padding=”0″ bottom_padding=”0″ overlay_strength=”0.3″][vc_column column_padding=”padding-5-percent” column_padding_position=”all” background_color=”#ffffff” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/2″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][vc_custom_heading text=”Nie byłoby marki ZIOLOVE, gdyby nie rodzinny duet, który stworzyli ojciec i córka. Autorem wszystkich receptur herbatek ziołowych marki jest Mateusz Senderski. To praktyk zielarski z ponad 40-letnim doświadczeniem, który całe swoje życie zawodowe związał z zielarstwem. Jego przygoda z roślinami zaczęła się na studiach w warszawskiej SGGW i trwa do dziś. Podczas zajęć z zielarstwa w Zakładzie Roślin Leczniczych i Specjalnych SGGW, to właśnie rośliny lecznicze zainteresowały go najbardziej.

Po studiach przyszedł czas, aby zmierzyć się z rzeczywistością. – Postawiłem na zielarstwo i zioła, bo czułem w nich coś niezwykłego. Intuicja mnie nie zawiodła – przyznaje Mateusz Senderski. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w zakładach zielarskich „Herbapol”, a potem stworzył własny Zakład Przetwórstwa Zielarskiego „Herbavis”. Wiedzę praktyczną uzyskał, zbierając przez wiele lat samodzielnie ponad 100 gatunków ziół, zarówno ze stanu naturalnego, jak i uprawiając ponad 20 gatunków ziół. Sam przyznaje, że była to wspaniała przygoda i szkoła praktycznej nauki zielarstwa!

Przez cały ten czas nie zapomniał również o wiedzy teoretycznej. Zdobywał ją z wielu dostępnych źródeł. Korzystał z prac prof. Antoniny Rumińskiej, prof. Ryszarda Załęckiego, doc. Aleksandra Ożarowskiego, a także z rad i uwag prof. Bogusława Borkowskiego i prof. Ha-liny Strzeleckiej.
Mateusz Senderski jest autorem wielu poradników zielarskich, w tym branżowego bestselleru „Prawie wszystko o ziołach”, oraz „Ziołowych receptur dla zdrowia”.

Swoją pasję i miłość do natury przekazał swojej córce Agnieszce Senderskiej-Sztand, która w roku 2016 stworzyła markę ZIOLOVE. – Pamiętam doskonale, że jako dziewczynka lubiłam towarzyszyć tacie w zbieraniu kwiatów lipy. Ich słodki zapach zawsze kojarzyć mi się będzie z beztroską dzieciństwa i wakacjami. Pamiętam też nasze „kontrolne” wyprawy na pola pełne mięty, tymianku i estragonu. Jako dzieciak uwielbiałam popijać domowej roboty syropy, przyrządzane ze zbieranych przez tatę owoców jarzębiny i bzu czarnego. Nigdy nie zapomnę tego smaku – mówi Agnieszka Senderska-Sztand.

Studiowała romanistykę na UW. Pracę zawodową rozpoczynała w magazynie o zdrowiu „Vita” i w tygodniku „Przyjaciółka”. Potem była szefem działu urody w „Gali”, a także redaktor prowadzącą magazyny „Active – ciesz się życiem”, „Abecadło Zdrowia”, „Żyj aktywnie”. Pisała też dla „Strefy Zdrowia”. Obecnie prowadzi blog o zdrowym stylu życia, ziołach i kosmetykach ziolove.pl.
” font_container=”tag:div|font_size:17|text_align:left” use_theme_fonts=”yes”][/vc_column][vc_column column_padding=”padding-5-percent” column_padding_position=”all” background_color_opacity=”1″ background_hover_color_opacity=”1″ column_shadow=”none” width=”1/2″ tablet_text_alignment=”default” phone_text_alignment=”default” column_border_width=”none” column_border_style=”solid”][image_with_animation image_url=”622″ alignment=”” animation=”Fade In” box_shadow=”none” max_width=”100%”][/vc_column][/vc_row]

Add to cart