, Złagodzić menopauzę

Nieprzyjemne napady gorąca, zimne poty, płaczliwość i rozemocjonowanie, bezsenność oraz problemy z wagą. W łagodzeniu symptomów menopauzy pomogą ziołowe napary! Warto uczynić z ich picia systematyczny rytuał, a nie stosować od czasu do czasu.

SPRZYMIERZEŃCY KOBIET

Listę roślinnych sprzymierzeńców kobiet w okresie menopauzalnym otwiera koniczyna czerwona. Surowcami zielarskimi są kwiat i ziele rośliny. Oba zawierają flawonoidy, antocyjany, karoten, witaminy: C, E i z grupy B oraz sole mineralne. Wyciągi z ziela i kwiatów stanowią bogate źródło izoflawonów, które pomagają zwalczać symptomy klimakterium. Koniczyna czerwona zawiera fitohormon działający podobnie jak estrogen. Jest skuteczna w uderzeniach gorąca, i nadmiernym poceniu się. Działa wzmacniająco, łagodzi niepokój i drażliwość.

, Złagodzić menopauzę

Ale to nie wszystkie dobroczynne właściwości tej niezwykłej rośliny! Zwiększa elastyczność i wytrzymałość naczyń krwionośnych oraz korzystnie wpływa na gęstość kości.

UDERZENIA GORĄCA

W łagodzeniu uderzeń gorąca skuteczna jest też lucerna siewna. Ziele tej rośliny obfituje w wiele składników odżywczych. Zawiera między innymi fitoestrogeny, białka, sole mineralne, a wśród nich wapń, fosfor i magnez. Wzmacnia organizm, obniża poziom cholesterolu. Wpływa korzystnie na układ hormonalny.

, Złagodzić menopauzę

UCZUCIE ROZDRAŻNIENIA

Towarzyszące kobietom w okresie menopauzy uczucie rozdrażnienia i przemęczenia złagodzi napar z melisy. W ziołolecznictwie wykorzystywany jest liść oraz ziele melisy. Oba surowce zawierają olejek eteryczny, a w nim znajdujący się np. cytral (o miłym, kojącym wręcz zmysły cytrynowym zapachu), linalol i cytronelal.  Nawet największym laikom melisa kojarzy się z antystresowym działaniem. Będzie skuteczna przy przy problemach z zasypianiem. Pomoga uśmierzyć ból głowy, delikatnie obniża ciśnienie i reguluje metabolizm wątroby.

Uczucie rozdrażnienia i nadpobudliwości nerwowej zniweluje chmiel zwyczajny. Surowcem zielarskim jest szyszka chmielu, ale w lecznictwie wykorzystywana jest również lupulina. Są to otarte z wysuszonych szyszek włoski gruczołowe. I szyszki, i lupulina mają działanie uspokajające oraz nasenne. Poza tym łagodnie obniżają ciśnienie krwi oraz łagodzą nadpobudliwość nerwową. 

Wszystkie opisane rośliny znajdują się w mieszance (suplemencie diety) ZIOLOVE MED MENOPAUZA

Źródło: Mateusz Senderski „Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie“

Mateusz Senderski „Zioła w nalewkach leczniczych”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Add to cart